Miodarki

Przegląd wszystkich miodarek w zależności od typu i napędu

Miodarka tangenańska

Miodarki radialne

Miodarki samoobracalne

Miodarki marki Logar zostały zaprojektowane i wykonane z najwyższą starannością  przez renomowaną Słoweńską firmę Logar trade d.o.o.. Ich doskonała jakość i niezawodność sprawia że miodarki Logar cieszą się ogromną popularnością wśród pszczelarzy w całej Europie.

Jakość miodarek marki Logar

Miodarki wykonane są z najwyższej jakości polerowanej stali nierdzewnej, co czyni je wyjątkowo trwałymi. Wszystkie części mające bezpośredni kontakt z miodem zostały wykonane z materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością i posiadają odpowiednie certyfikaty. Wszystkie miodarki z napędem silnikowym posiadają deklarację zgodności WE.

Zakład produkcyjny dysponuje najnowocześniejszym sprzętem, który umożliwia innowacyjną metodę łączenia dna miodarek ze zbiornikiem bez wewnętrznych krawędzi co ułatwia czyszczenie. Dolna część jest nachylona w kierunku wylotu, co umożliwia łatwiejsze a przede wszystkim całkowite wypłynięcie miodu ze zbiornika.

Zawór ze stali zainstalowany jest w najniższej części dna tak aby miód mógł w całości wypłynąć z miodarki. Duże miodarki posiadają dwa zawory.

Dolny służy do całkowitego opróżnienia zbiornika. Drugi zawór zainstalowany jest trochę wyżej, tak aby przy opróżnianiu zostawało trochę miodu jako obciążenie w celu zwiększenia stabilności miodarki. To sprawia, że możemy mieć włożone  ramki o różnej wadze.

Kasety w samoobracających się koszach zostały wykonane z drutów pionowych w odpowiedniej odległości od siebie tak aby zapobiedz uszkodzeniu plastra miodu w trakcie wirowania oraz zapchaniu się kasety miodem.

Pokrywa ze szkła akrylowego umożliwia podgląd procesu ekstrakcji.

Miodarki wyposażone są w dwa uchwyty do przenoszenia oraz niezwykle wytrzymałe i stabilne nogi które są bardzo łatwe w montażu.

Diagonalne, Radialne i Samoobracające Miodarki

Nasza szeroka gama produktów obejmuje miodarki idealne dla potrzeb każdego pszczelarza, niezależnie od wielkości pasieki czy rodzaju ula. Oferujemy duży wybór miodarek w różnych wielkościach. W naszej ofercie znajdziecie Państwo miodarki diagonalne, radialne oraz samoobracające. Miodarki dostępne są z napędem ręcznym, napędem silnikowym lub zautomatyzowane.

Miodarki diagonalne są polecane przede wszystkim dla pszczelarzy hobbystów. Podczas wirowania ramka przylega całą powierzchnią do płaszczyzny kosza, co ułatwia jej opróżnianie. Miodarki diagonalne nadają się również do odwirowywania ramek o większych rozmiarach, co czyni je najbardziej uniwersalnymi. Dostępne są również kosze bez środkowej osi, umożliwiające obracanie ramek bez ich wyciągania.

Miodarki radialne są idealnym rozwiązaniem dla pszczelarzy posiadających średniej i dużej wielkości pasieki. W miodarkach radialnych podczas wirowania siła odśrodkowa oraz naturalne właściwości klastrów zapewniają równomierne opróżnianie ramek bez konieczności ich odwracania.

Miodarki samoobracalne są przeznaczone przede wszystkim dla pszczelarzy którzy zajmują się ekstrakcją gęstego miodu. Ich główną zaletą jest automatyczne obracanie ramek bez konieczności ich ręcznego przekładania, co czyni cały proces w pełni zautomatyzowanym. Podczas wirowania klaster znajduje się wewnątrz kasety, co chroni go przed uszkodzeniami. Do miodarek samoobracalnych zaleca się stosowanie napędów automatycznych z pełną elektroniczną kontrolą prędkości.

Rodzaje napędów

Dostępne są trzy różne rodzaje napędów do miodarek: ręczny, silnikowy oraz automatyczny.

Napęd ręczny jest rekomendowany dla miodarek o mniejszych rozmiarach i jest najtańszym rozwiązaniem. Kręcąc korbą w prawo kosz zaczyna się obracać, kręcąc w lewo powodujemy jego zatrzymanie.

Napęd silnikowy jest łatwy w obsłudze. Prędkość oraz kierunek obrotu można płynnie zmieniać za pomocą uchwytu na silniku.

Napęd automatyczny z pełną elektroniczną kontrolą prędkości jest rekomendowany dla miodarek samoobracalnych oraz większych miodarek radialnych. Dzięki pełnej automatyzacji cały proces ekstrakcji miodu odbywa się automatycznie, co daje użytkownikowi możliwość wykonania innych zadań w tym czasie. Napęd posiada osiem programów, które można zmienić w dowolnym momencie. Napęd jest bardzo cichy.